מי אנחנו

קול עמי היא מכינה קדם צבאית למנהיגות ועמיות יהודית שמטרתה לפתח מנהיגות יהודית משותפת לחניכים ישראלים ובני גילם מהתפוצות. בקול עמי מתקיים שיח מעמיק שמאפשר יצירת רשת חברתית השואפת למצוינות ולקיחת אחריות להשפיע על עתיד העם היהודי מתוך הבנה שישראל מהווה חלק מתוך המארג היהודי העולמי.

קול עמי הוקמה ב2012 מתוך הבנה עמוקה שהדרך היעילה ביותר לבנות קשר בר-קיימא בין נוער יהודי מחו"ל ומדינת ישראל היא על ידי יצירת קשרים אישיים עם עם ישראל.

אנו גם מאמינים כי הדרך הטובה ביותר ליצור קשרים אישיים משמעותיים היא לבלות יחד - ישראלים, ועמיתים יהודים מכל רחבי העולם.

בקול עמי, חיים ולומדים ביחד בני נוער מכל גווני החברה הישראלית והיהודית: דתיים וחילונים, בעלי דעות פוליטיות שונות, גברים ונשים, עולים חדשים ובני יהדות התפוצות.

 

התכנית מחולקת לשני חלקים: בשלושת החודשים הראשונים רוב התכנים מועברים באנגלית ועיקר העיסוק הוא סביב נושאים של מנהיגות יהודית, הסברה וציונות. לאחר שלושה חודשים עוברים לדבר בעברית וניתן דגש חזק יותר על הכנה לצבא, ומנהיגות ישראלית.

החוויה החינוכית הייחודית של קול עמי משלבת את הטוב שבשני העולמות ומציעה חוויה הוליסטית לכל המשתתפים:

  1. זהות יהודית - חינוך יהודי המדגיש את הייחודיות של הקהילות והאידיאולוגיות היהודיות השונות ברחבי העולם כמו גם את החוט המשותף המחבר בין כל עם ישראל. תכניות לימודי היהדות שלנו כוללות לימודי יהדות קלאסיים ופילוסופיה יהודית עכשווית, טקסט יהודי וכתבים מודרניים.

  2. אהבה לישראל - חינוך ישראלי ברמה גבוהה הכולל לימודים בכיתות וגם פעילויות בחיק הטבע כמו טיולים / טיולים ברחבי הארץ במטרה להתחבר לאנשים, להיסטוריה, לארץ ולתרבות.

והכי חשוב, כל השיעורים מבוססים על דיונים ולמידה עמיתים. עם משתתפים מ -23 מדינות ומאות קהילות יהודיות מחו"ל וישראל, הדיונים מרתקים. נשים, גברים מכל זרמי היהדות - אנו דואגים שכל הקולות והדעות יישמעו. יחד אנו יוצרים קהילה של הדור הבא של מנהיגים יהודים. בהחלט לא אחידים, אך בהחלט מאוחדים!

"...פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי עם והוא מתחיל ללכת"
אמיר גלבוע
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle