מכינה

החיים במכינה

שגרת היום במכינה מתחילה מוקדם בבוקר עם משבצת "בוקר טוב"- פעילות קצרה על שהחניכים מעבירים או עם מד"ס-אימון ספורט על מנת שכולם יתעוררו והיום יתחיל ברגל ימין . לאחר מכן יש נקיונות וארוחת בוקר אותה הכינו התורנים של אותו היום.

לחניכים אחריות רבה על הנעשה במכינה, החל מתפעול הלו"ז היומי, הניקיונות, הכנה והעברת תכנים והאווירה הקבוצתית. צוות המכינה נמצא עם החניכים בכל זמן הפעילות, נותן הכוונה וייעוץ, מציב רף וסנדרטים ומלווה את החניכים בצורה פרטנית וקבוצתית.

המכינה פועלת ע"י ועדות, כל חניך לוקח חלק בוועדה (לפחות אחת) האחראית על אספקט מסוים במכינה (לו"ז, לוגיסטיקה, טיולים וכו'). כל ועדה מלווה ע"י איש צוות ויחד הם אחראים למצוא זמן (מעבר לזמן הניתן בלו"ז) לנהל את תחום האחריות שלהם . בנוסף לזה, הימים במכינה כוללים שיעורים בנושאים מגוונים, חלק מהשיעורים מועברים ע"י מרצים חיצוניים וחלקם על ידי הצוות והחניכים. החניכים במכינה נחשפים לתכנים מגוונים כגון- פילוסופיה, פסיכולוגיה, תנ"ך, היסטוריה עמיות יהודית, הסברה ישראלית ועוד.

שלוחות

למכינה יש 5 שלוחות: בכפר הילדים בכרמיאל, בקיבוץ בחן שבעמק חפר, בכפר הנוער "קריית יערים" ובקיבוץ "קריית ענבים" הנמצאים בהרי ירושלים, בקיבוץ מגדל עוז (בשיתוף פעולה עם בני עקיבא עולמי) ובקרית מוריה בירושלים (בשיתוף פעולה עם מבון למדריכי חו"ל של הסוכנות היהודית).
מתוך אמונה שמנהיגות צריכה לצמוח ולהתפתח בסביבתה הקרובה אנו מייצרים שיתופי פעולה ומעורבות של החניכים במקומות בהם אנו נמצאים, בכפר הנוער ובכפר הילדים החניכים מעורבים בפעילות החינוכית של הכפר ומהווים דוגמא אישית לחניכים. ובקיבוצים החניכים מעורבים בקהילה בקיבוץ עובדים עם הנוער והמבוגרים וכן עם גורמים שונים בסביבתם.
דוגמה של לו"ז שבוע שגרתי

1/7
PDFtoJPG_edited.jpg

*כל המידע עבור הלו"זים עשוי להשתנות

*All information is subject to change

לו"ז חצי שנתית  לדוגמה
  • Facebook - Black Circle
  • Instagram - Black Circle